کلینیک تخصصی حکیم

  • Info@hakimclinic.org
  • 02122238999 و 02188946643

کفی طبی

ممکن است شما نیز کفش هایی فوق العاده شیک، اما با راحتی پایین داشته باشید. در این صورت بهتر است با نقش کفی های طبی آشنا شوید. استفاده از کفی های طبی یکی از پیشنهادات مناسب جهت راحتی بیشتر پا است.

اگر شما از آن جمله افرادی هستید که از درد پا رنج می برید استفاده از این دسته از کفی ها پیشنهادی کارآمد به نظر می آید. کفی طبی به گونه ای طراحی شده است که وزن کمی دارد و به راحتی شما کمک می کنند.

به همین دلیل بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که این کفی ها را امتحان کنید. خوشبختانه انواع مختلفی از این کفی ها در اندازه و سبک های گوناگون موجود است. در نتیجه جستجوی کفی مناسب برای پاهای شما کار آسانی به نظر می آید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات از این دسته از محصولات و انواع آنها هستید بهتر است نگاهی به این متن بیاندازید و جهت آگاهی بیشتر با ما همراه باشید. زیرا ما در این مقاله راهنمایی کامل و جامعی در این رابطه آماده کرده ایم.

کفی طبی

کفی طبی چیست؟

کفی های ارتوپدی یا طبی با پشتیبانی از کفی های طبی توسط متخصصان و کارشناسان تولید می شوند و به آسایش بیشتر پاهای افراد کمک می کنند. استفاده از این کفی ها با مزایای مختلفی نظیر کاهش درد پا در صورت درد آنها همراه است. بدین صورت که گروهی اختصاصی از فیزیوتراپیست ها جهت اطمینان از کفی ها و فناوری های به کار رفته در آن با یکدیگر همکاری می کنند.

هوارد استرمن پزشکی در منطقه وانگشتن دی سی است که معتقد است کفی ارتوپدی مزایای زیادی دارد که یکی از آنها ارائه امکان سفارشی سازی کفش ها با استفاده از این کفی ها است. بنابراین فرصت سفارشی سازی کفش هایی که برای شما مناسب نیستند را با استفاده از این کفی ها دارید.

 

 

انواع کفی طبی

اگر از درد پا رنج می برید یا کفش های شما راحت نیستند بهتر است از این محصولات استفاده کنید. در این صورت بالشتک اضافی تکیه گاه قوسی و تناسب بهتری را تجربه خواهید کرد. لازم به ذکر است که کفی های سفارشی گران قیمت هستند و همیشه پاسخ درستی به درد فرد نمی دهند. بنابراین خرید و استفاده از انواع آماده آن گزینه معقول تری به نظر می رسد.

کفی طبی

همانطور که اشاره شد در رابطه با نوع متناسب با پاهای شما جای نگرانی نیست زیرا انواع مختلفی از این کفی ها موجود است و شما با خرید کفی متناسب خود به راحتی فرصت استفاده از آنها را دارید. به همین منظور ما برخی از انواع کفی طبی را در ادامه برای شما آورده ایم.

کفی های ارتوکسیک

این دسته از کفی ها اغلب در موارد ورزشی استفاده می شوند و کمتر در زمینه های دیگر بکار می روند، اما گاهی جهت تسکین درد پاها در افراد نیز توصیه می شوند. بنابراین در هنگام استفاده از کفش های مردانه یا کفش پاشنه بلند زنانه یا کودکانی که پاهای آنها در حال رشد است، گزینه مناسبی به نظر می رسد.

کفی کفش ارتوستیکی با طول کامل

این گروه از کفی طبی قوس بسیار مناسبی دارند و یکی از بهترین گزینه ها از لحاظ راحتی هستند. پس اگر به دنبال راحتی بیشتر پاهای خود هستید بهتر است این کفی را خریداری کنید.

 کفی های سوپر فیت

همانطور که در بالا اشاره شد در چند سال گذشته تنوع گزینه ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در این بین آن دسته از کفی هایی که قابلیت تنظیم دارند، بیش از پیش قابل توجه افراد هستند. این ویژگی موجب راحتی بیشتر و انعطاف آن برای مصرف کنندگان است. بنابراین افزایش طرفداران آن امری عادی و قابل پیش بینی است.

کفی های سوپر فیت و کفی طبی نیز دارای اشکال و اندازه های مختلفی است و در موارد گوناگونی استفاده می شود. این دسته از کفی ها برای بیماران مبتلا به فاشیلیت پلانتار نیز تجویز می شود.

کفی های footleds

افراد مختلفی استفاده از این گروه کفی ها را توصیه کرده اند، زیرا دارای ویژگی های مناسبی نظیر، ضد بو، جنس لاتکس و سبکی وزن است. این نوع برای آن دسته از افرادی که جستجو اندازه مناسب برای آنها سخت است گزینه خوبی به نظر می آید.

کفی ارت

این کفی ها در رده اول پرفروش ترین کفی های فروشگاه آمازون قرار دارند و به گونه ای طراحی شده اند که تکیه گاه بسیار قوی و مناسب برای پاشنه پا هستند. آنها در سایزها و رنگ های مختلف در اختیار نیازمندان قرار گرفته اند.

کفی ورزشی

این دسته از کفی ها با قیمتی کمتر از ۱۰ دلار یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های موجود هستند. برای ساخت این کفی ها از فوم و ژل برای راحتی بیشتر استفاده شده است. همچنین استفاده از آنها در ورزش های مختلف نیز رایج است.

کفی پیاده روی

این گروه از کفی ها برای ورزش دو و پیاده روی افراد مناسب است و دارای پایه فوم با قسمت های ژل در پاشنه و ساق پا است. اگر درد و التهاب پا دارید بهتر است این کفی را امتحان کنید.

کفی CARBON

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زیاد تمرین می کنید، نیازمند کفی هایی مناسب جهت جلوگیری از فرسودگی خواهید بود. این کفی ها نازک و در عین حال مقاوم هستند.

کفی کفش پاشنه بلند

همانطور که می دانید پاهای شما در کفش های پاشنه بلند به هیچ عنوان راحت نیستند. این کفی ها در کفش های مورد علاقه شما قرار می گیرند و برای جلوگیری از التهاب و تاول پا کمک می کنند.

کفی دویدن

اگر کفش های ورزشی شما از کیفیت بالایی برخوردار نیستند پس بهتر است این کفی طبی را امتحان کنید و دویدن راحت را تجربه کنید. کفی های فوق از فوم ساخته شده اند و بسیار راحت هستند.

کفی طبی

راحت ترین کفی طبی کدام است؟

دکتر سوترا معتقد است پای هر انسانی متناسب با فعالیت هایی که انجام می دهد، نیازمند کفش های مختلف است. بنابراین ممکن است آنچه برای شخصی مفید است و خوب کار می کند برای دیگری این چنین نباشد. از آنجا که انواع مختلفی از کفی ها موجود است در نتیجه بایستی پیش از خرید به بررسی فرم پاهای خود تاریخچه پزشکی و مورد استفاده بپردازید. زیرا این عوامل در تعیین و انتخاب بهترین نوع کفی به شما کمک شایانی می کند. در ادامه برخی از عوامل موثر در انتخاب کفی مناسب اشاره شده است:

  • برای انجام کارهای سخت به دنبال کفی نرم که با ژل و موارد این چنینی ساخته شده است باشید.
  • برای کفش های مهمانی بهتر است کفی های مخصوصی را بخرید که فضای بیشتری را به پاهای شما می دهند.
  • برای پاهای صاف از کفی ها و محصولاتی استفاده کنید که از نئوپرن یا EVA ساخته شده است.
  • برای مشکلات پاشنه پا و همچنین فاشیلیت پلانتار کفی هایی که دارای تکیه گاه هستند را خریداری کنید.
  • برخی دیگر از کفی ها نیز برای مشکلات دیگر پا مناسب است و طول بیشتری دارد.

آیا در هنگام استفاده از کفی جدید بایستی کفی پیشین را در آوریم؟

حتما اگر قصد استفاده از کفی جدید را دارید کفی قبلی کفش مورد نظر خود را در بیاورید و پس از آن به جاسازی کفی جدید اقدام کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلاتی نظیر قرارگیری نامناسب پاها، درد بیشتر و آسیب به آنها شوید. البته بهتر است پیش از انجام این کار با فرد متخصص و فیزیوتراپ مشورت کنید و با توجه به پاهای خود نسبت به انتخاب بهترین نوع کفی اقدام کنید.

نکات مختلفی در رابطه با کفی طبی

تا به اینجا به بررسی انواع کفی های طبی پرداختیم. اما در زمان خرید چگونه باید انتخاب مناسبی داشته باشیم؟ چه نکاتی را باید بدانیم که در نهایت انتخاب ما بهترین باشد؟ در ادامه با بررسی چند نکته مهم به شما کمک می کنیم تا انتخاب مناسبی داشته باشید.

کفی طبی

قالب کفی ها همگی یکسان هستند

همانطور که می دانید کفی ها در شکل و اندازه های مختلفی وجود دارند و افراد به دلایل مختلفی از آنها استفاده می کنند. بسیاری از افرادی که از کفی های ارتوپدی استفاده می کنند، درد پا یا پاشنه پا دارند و به دنبال راهی برای تسکین آنها هستند. برخی از این کفی ها برای بهبودی و برخی دیگر برای راحتی کفش و پیاده روی در طول روز استفاده می شوند.

نحوه انتخاب کفی مناسب

اگر به دنبال کفی برای فرزند خود جهت پشتیبانی از ساق پا و قوس پا هستید، کفی های ۴ / ۳ همان چیزی است که می خواهید. این کفی ها از تکیه گاه قوس دار ساخته شده اند و در صورت داشتن پای صاف تعادل نادرست و حرکت بیش از حد یا سایر دردهای عضلانی ایده آل هستند، اما اگر به دنبال کفی مناسب برای خود هستید بایستی تصمیم بگیرید که به کدام نوع از کفی ها احتیاج دارید.

کفی طبی کامل چگونه است؟

اگر کفشی با عرض پهن دارید یا از درد پا رنج می برید بهتر است از این دسته از کفی ها استفاده کنید. در غیر این صورت بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

حداکثر پشتیانی

اگر به کفی هایی با حداکثر پشتیبانی پا نیازمند هستید، بهتر است از کفی طبی نظیر کفی ورزشی و با حمایت بالا استفاده کنید. این کفی ها مشکلات شما در درد پا حل خواهد کرد.

پشتیبانی متوسط

اگر می خواهید تجربه تعادل و انعطاف پذیری بیشتری را با کفش های خود داشته باشید، بهتر است از این کفی ها استفاده کنید. برخی از آنها عبارتند از: کفی پالس و کفی مخصوص سفر

حداقل پشتیبانی

اگر به کفی هایی با پشتیبانی کمتری نیاز دارید بهتر است کفی های تخت و راحت را انتخاب کنید. در هر حال با شناسایی نیازهای خود اندازه بهره مندی از محصول خریداری شده را خواهید داشت.

کفی طبی

فواید کفی طبی کدام است؟

آیا پاهای شما درد می کند؟ آیا نمی دانید که یک کفش ساده چگونه به کاهش درد پای شما کمک می کند؟ راه حل شما استفاده از کفی ارتوپدی است. همانطور که در متن اشاره شد انواع مختلفی از این محصولات موجود است. آنها ممکن است از موادی نظیر ژل، فوم و پلاستیک ساخته شوند و داخل کفش ها قرار بگیرند. آنها تکیه گاهی قوس یا بالشتک اضافی بر پاشنه پا، اطراف انگشتان یا تمام پا فراهم می کنند.

ارتزها متفاوت از این دسته از محصولات هستند. زیرا آنها دستگاه های پزشکی هستند که مشکلات بیومکانیکی از جمله مشکلات مربوط به راه رفتن، ایستادن یا دویدن را اصلاح می کند.

در ادامه بهتر است برخی از فواید و ویژگی های منحصر به فرد این دسته از کفی ها را بررسی کنیم:

کاهش فشار وارده به پا

کفی نرم و مناسب موجب کاهش درد و همچنین راحتی بیشتر و تسکین نقاط فشار در پاشنه پا و دیگر قسمت های آن می شود و افراد بسیاری را به خود جذب می کنند.

تسکین درد پاشنه پا

استفاده از انواع کفش های غیر استاندارد مشکلات و دردهایی را به همراه خواهد داشت. به همین دلیل کفی طبی یکی از وسایلی است که به افراد در این موارد کمک می کنند.

راحتی بیشتر پا

کفی های مورد نظر جهت بهبود مشکلات پای صاف، فاشیلیت پلانتاژ، درد پاشنه پا، برآمدگی، آرتریت و دردهای دیگر طراحی شده اند و در فروشگاه های مختلف استفاده می شوند.

کفی طبی

انواع کفی طبی از نظر مواد سازنده

کفی سفت و سخت

این کفی از موادی مانند پلاستیک و فیبر کربن ساخته شده است. آنها برای کفش های پیاده روی یا کفش های جلو بسته و پاشنه بلند مناسب هستند. این دسته از محصولات برای بهبود دردها و فشارهای پا و کمر مناسب هستند و به افراد کمک می کنند.

کفی نرم

کفی طبی نرم از مواد فشرده شده نرم ساخته شده است. آنها جهت جلوگیری از ایجاد مشکلاتی نظیر فاشیلیت پلانتاژ یا زخم پای دیابتی و کاهش فشار ناشی از آنها کمک می کنند.

نتیجه گیری

شاید شما نیز از جمله افرادی باشید که دچار مشکلاتی در پاهای خود هستید. یکی از راحت ترین و سریع ترین روش ها جهت بهبود مشکل شما استفاده از کفی های طبی است. این دسته از محصولات در طرح ها و رنگ های مختلفی موجود است و متناسب با مشکل فرد به فروش می رسند.

این کفی ها به کاهش فشار، بهبود علایم مشکلاتی نظیر درد در پاشنه پا، تسکین درد و راحتی بیشتر پاها کمک می کنند. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با کفی طبی هستید بهتر است نگاهی به متن فوق بیندازید و محصول متناسب با پاهای خود را انتخاب کنید.

Source: www.health.com, www.goodhousekeeping.com,  www.powersteps.com

دیدگاه خود را بنویسید