کلینیک تخصصی حکیم

  • Info@hakimclinic.org
  • 02122238999 و 02188946643

کدام حرکات باعث گردن درد می شود؟

فتق دیسک گردن به عنوان یک بیماری شایع در جامعه شناخته می شود. متخصصان با بیان اینکه در صورت وجود استرس یا ضربه ، اسپاسم در عضلات ایجاد می شود ، تأکید می کنند که این وضعیت باعث گردن درد نیز می شود و به توجه به ضرورت استفاده صحیح از گردن و ستون فقرات در زمان های عادی تاکید می کنند. متخصصان توصیه می کنند از حرکات ناگهانی ، کنترل نشده و بیش از حد که از روال معمول خارج می شود ، فشارهایی که بیش از قدرت فرد است ، و ایستادن و نشستن طولانی مدت در همان وضعیت یا اشتباه خودداری کنید.

فتق دیسک گردن

درد در بدن یک سیستم هشدار دهنده است:

درد یک موضوع بسیار جامع است. درد اساساً یک سیستم هشدار دهنده در مکانیسم هومئوستاتیک بدن است که نشان می دهد مشکلی در بدن وجود دارد. بنابراین ، وقتی بیماری وجود دارد ، به دلیل درد به متخصص مراجعه می کنیم. به ما هشدار داده می شود که مشکلی وجود دارد. برخی از معاینات و آزمایشات شروع می شود. از این رو ، درد چیزی است که دلایل زیادی دارد. به عنوان مثال ، سردرد می تواند به هزار دلیل ایجاد شود.

فتق دیسک گردن یک بیماری شایع است:

“اگر استرس و یک ضربه روانی وجود داشته باشد ، در عضلات اسپاسم ایجاد می شود. ” این وضعیت علت گردن درد است. اگر تومور یا عفونت در نخاع یا ستون فقرات وجود داشته باشد ، این نیز دلیل گردن درد است. فتق دیسک گردن بیماری است که به طور معمول مشاهده می کنیم. بنابراین ، گردن درد ممکن است به عنوان یک علامت در بسیاری از بیماری ها ظاهر شود ، از علل ساده ای که به راحتی حل می شوند ، درمان می شوند و حتی خود به خود بهبود می یابند ، تا بیماری های بسیار شدید ، جدی و دشوار. نحوه بروز گردن درد نیز مهم است. همه این ویژگی ها مانند گردن درد مزمن که به طور ناگهانی افزایش می یابد یا گردن درد حاد که آنی رخ می دهد ، ویژگی درد ، شدت درد ، متناوب یا مداوم بودن آن و یافته های معاینه متخصص از ویژگی هایی است که ما را در تشخیص راهنمایی می کند.

فتق دیسک گردن علائمی غیر از درد نیز دارد:

فتق دیسک گردن

 

فتق دیسک گردن یکنواخت نیست. فتق دیسک گردن ، که با یک ضربه بزرگ و شدید رخ می دهد ، ممکن است به صورت درد یک طرفه دست ، بی حسی در دست ، ضعف در حرکات دست ، به ویژه هنگامی که بر ریشه عصب تأثیر می گذارد ، رخ دهد. فتق دیسک گردن علائم دیگری غیر از درد نیز دارد. دیسک هایی که به دلیل تخریب ساختار ها با گذشت زمان به آرامی گسترش می یابند ، علائم نسبتاً کمی دارند. گاهی ممکن است گردن درد یا سفتی گردن وجود داشته باشد. اغلب اوقات دوره های طولانی وجود دارد که علائم و دردی وجود ندارد. این وضعیت همچنین به یک زمینه آسیب اشاره دارد. در چنین بیمارانی ، فتق دیسک گردن شدیدتر به راحتی رخ می دهد یا ممکن است تصویر از نظر درد و یافته های عصبی تشدید شود.

ستون فقرات سالم S مانند است:

به طور معمول ، ستون فقرات از نظر مکانیکی و عملکردی به شکل یک حرف S ساختار مناسبی دارد.

می توانیم بگوییم که این ساختار مانند یک منحنی رو به جلو در گردن ، یک قوس رو به عقب در پشت و یک حرف S به شکل یک قوس رو به جلو در کمر به نظر می رسد. این ساختار یک شرایط آناتومیکی و فیزیولوژیکی لازم برای عملکرد ستون فقرات است. ستون فقرات گردن توسط عضلات بسیار قوی گردن پشتیبانی می شود و در شرایطی که اسپاسم عضلات گردن ایجاد شود سبب قوس گردن می شود. این خود یک ناراحتی یا علامت نیست بلکه یک یافته است. بیمار نمی تواند این وضعیت را بیان کند و متوجه شود ، اما عواقبی مانند گردن درد و سفتی را تجربه می کند. در معاینه و تصویربرداری شاهد قوس گردن هستیم. بنابراین ، قوس گردن وضعیتی است که با رشد عضلات گردن در نتیجه بیماری های مختلف از یک اسپاسم ساده گرفته تا فتق دیسک گردن ، تومورهای گردن و عفونت های بسیار شدید اتفاق می افتد.

تومورهای مغزی می توانند باعث گردن درد شوند:

مغز از نظر عملکرد عضوی بسیار غنی است. وقتی بیماری در مغز رخ می دهد ، طیف گسترده ای از علائم بالینی در موقعیتی مانند تومور ظاهر می شود. بنابراین ، یک تومور مغزی ممکن است یک تصویر بالینی داشته باشد که همراه با گردن درد ، قوس گردن و سفتی گردن رخ دهد. می توانیم بیماران مستعد خونریزی را در کلینیک ها مشاهده کنیم. تومور مغزی و خونریزی مغزی نیز می توانند باعث درد گردن شوند. “مشکل در بخشی از ستون فقرات غیر از گردن نیز می تواند منعکس شود و باعث گردن درد شود.

از ایستادن به مدت طولانی در همان وضعیت اشتباه خودداری کنید:

با تأکید بر نیاز به فعالیت بدنی و ورزش های صحیح ، “در زمان های عادی ، استفاده صحیح از گردن و ستون فقرات ضروری است. کارمندان و پزشکانی که مدت طولانی بر سر جراحی می مانند می توانند مدت طولانی در همان وضعیت بمانند و گردن درد را تجربه کنند. ورزش های منظم ، صحیح و آگاهانه ، فعالیت های بدنی باید انجام شود و از حرکات کنترل نشده ای که باعث تحریک گردن می شوند ، در زمان های طبیعی خودداری شود.

دیدگاه خود را بنویسید

09022238998
021-22238999
x