کلینیک تخصصی حکیم

  • Info@hakimclinic.org
  • 02122238999 و 02188946643

هر آن چیزی که باید راجع به نوار عصب و عضله بازو بدانید

نوار عصب و عضله برای بررسی عملکرد عصب های داخلی بیماران استفاده می شود، بر این اساس می توان گفت، بهتر است، قبل از اینکه به بیماری دچار شوید، از این طریق عملکرد عصب های درونی خود را مورد بررسی قرار دهید.

در ادامه به این موضوع توجه داشته باشید که برای پیگیری این موارد بهتر است، از افراد متخصص و مراکز معتبر استفاده کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که با افزایش سن و ورود به دوره میانسالی بهتر است، بازه زمانی مشخصی را برای کنترل عصب های داخلی خود اختصاص بدید که در نهایت به آسیب های جدی مواجه نشوید.

هر آنچه باید از نوار عصب و عضله بازو بدانید

با انجام آزمایش نوار عصب و عضله به پزشکان کمک می کنید که تشخیص دقیق تری داشته باشند و در نهایت با توجه به مشکلی که با آن مواجه هستید، درمان های بهتری را پیش بگیرند، بر این اساس می توان گفت، برای انجام دقیق این آزمایش باید از روش الکترومیوگرافی استفاده کنید که در نهایت تشخیص دقیق و واضح تری

برای شما داشته باشند.

با توجه به مواردی که به آنها اشاره شد، در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.

نوار عصب و عضله بازو

نوار عصب و عضله بازو

به این موضوع توجه داشته باشید که سلول های عصبی وظیفه کنترل ماهیچه ها در تمامی بدن را بر عهده دارند، بر این اساس می توان گفت، وجود هرگونه اختلالی در عملکرد آنها تمامی بدن را با مشکل مواجه می کند و در طولانی مدت سلامت بدن را تحت تأثیر قرار می دهد.

با انجام این آزمایش وضعیت عصبی شما به صورت عدد یا نمودار مشخص می شود و پزشک را از شرایط شما مطلع می کند که در نهایت بتواند، تصمیم درستی راجع به سلامت شما بگیرد.

نشانه هایی که باید از نوار عصب و عضله بازو استفاده کنید

به این موضوع توجه داشته باشید که بهتر است، به بدن خودتان آگاهی داشته باشید و در زمان های مختلف به بررسی عملکرد سیستم داخلی بدن خود داشته باشید، بر این اساس می توان گفت، اگر علائمی مانند ضعف عضله، سوزن سوزن شدن دست و پا، بی حسی یا ضعف بی دلیل داشتید، بهتر است، از نوار عصب و عضله باز و استفاده کنید.

در ادامه به این موضوع توجه کنید که الکترومیوگرافی روش بسیار دقیق و مطمئنی است که از آن برای گرفتن نوار عصب و عضله استفاده می کنند، بر این اساس در ادامه به بررسی بیشتر الکترومیوگرافی میپردازیم.

الکترومیوگرافی و نوار عصب و عضله بازو

نوار عصب و عضله عملکرد ماهیچه شما را بررسی می کند، بر این اساس می توان گفت، براحتی میتوانید به این روش اعتماد کنید که در نهایت گزارش مناسبی از عملکرد بدن تان به شما ارائه می دهد.

در طول الکترومیوگرافی سوزن های کوچکی در عضله های شما قرار می گیرند که در نهایت عملکرد دقیق سیستم عصبی شما را بررسی کنند.

در ابتدا بعد از ورود سوزن به بدن ممکن است، کمی درد احساس کنید که در نهایت بعد از پایان آزمایش از بین می رود و مشکلی برای شما پیش نمی آید.

نوار عصب و عضله باز و چگونه انجام می شود؟

نوار عصب و عضله باز و چگونه انجام می شود؟

مرحله اول

برای انجام الکترومیوگرافی از شما خواسته می شود که آرام روی تخت دراز بکشید، در ادامه توجه داشته باشید که با توجه به دستور پزشک ممکن است در مواردی لازم باشد که راه بروید یا روی صندلی بشینید، بر این اساس توجه داشته باشید که در این موارد دستور پزشک در اولویت است.

مرحله دوم

در این مرحله گرفتن نوار عصب و عضله ممکن است با شکل های مختلفی انجام شود. در مواردی ممکن است با مطالعه نورون هایی که داخل بدن قرار می گیرد و عملکرد آن را بررسی می کند صورت گیرد، در این روش الکترودها در سطح پوست قرار می گیرند که در نهایت باعث ایجاد درد و سوزش سطح پوست نیز نمی شوند.

روشی دیگری که در این مرحله از استفاده می شود، ارزیابی سیگنال ها است، بر این اساس می توان گفت، در این مرحله سوزنی وارد بدن می شود که عملکرد آنها را در هنگام استراحت اندازه گیری کند.

توجه داشته باشید که در اجرای این روش ممکن است، با درد و ناراحتی کمی مواجه شوید که در نهایت از بین می رود و مشکلی برای شما به وجود نمی آید.

مرحله سوم

به این موضوع توجه کنید که بهتر است، این مرحله همراه با مرحله قبلی انجام بگیرید. در این قسمت وضعیت بدنی و سیستم عصبی شما به واسطه اعداد و نمودارها نمایش داده می شوند و با نظر پزشک درمان مشخصی برای شما آغاز می شود.

برای انجام نوار عصب و عضله چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

به این موضوع توجه کنید که برای گرفتن نوار عصب و عضله بازو نیاز است که کارهایی را انجام ندهید، بر این اساس در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.

برای انجام نوار عصب و عضله چه کارهایی را نباید انجام دهید؟

سیگار نکشید

برخی افراد بر این باورند که آزمایش نوار عصب و عضله بسیار ساده است، اما به این موضوع توجه داشته باشید که استعمال دخانیات از جمله سیگار تأثیر زیادی در تحریک سیستم عصبی شما خواهد داشت و در نهایت نتیجه آزمایش را تحت تأثیر قرار می دهد

مصرف هرگونه دارو را به پزشک اطلاع دهید

به این موضوع توجه کنید که استفاده از داروهای مختلف ممکن است، عملکرد سیستم عصبی شما را تحت تأثیر قرار دهد که در نهایت تأثیر منفی بر نتیجه تست نوار عصب و عضله شما خواهد داشت. بر این اساس مصرف هرگونه مواد دارویی را به پزشک اطلاع دهید که در نهایت در پروسه درمان با آسیب های جبران ناپذیر مواجه نشوید.

با پوست تمیز برای این انجام این آزمایش اقدام کنید

سعی کنید، قبل از انجام این تست دوش بگیرید، چربی سطح پوست باعث ایجاد نتایج متفاوت می شود، همچنین سعی کنید از لوسیون بدن نیز استفاده نکنید.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی موضوع نوار عصب و عضله پرداخته شد، بر این اساس توجه داشته باشید که در ابتدا بهتر است، برای انجام این آزمایش از نظر افراد متخصص استفاده کنید که در طولانی مدت به آسیب های جبران ناپذیر دچار نشوید.

این آزمایش عملکرد سیستم عصبی را بررسی می کند و این امکان را به شما می دهد که از سلامت آن آگاه شوید. به این موضوع توجه داشته باشید که دقت در این آزمایش ها به میزان زیادی بستگی به دقت و مهارت افراد تست گیرنده دارد.

در نهایت امید است، مطالبی که در این مقاله به آنها اشاره شد، برای شما مفید باشد و از آنها در جهت افزایش سلامت خود استفاده کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

09022238998
021-22238999
x