کلینیک تخصصی حکیم

  • Info@hakimclinic.org
  • 02122238999 و 02188946643

مزایای کفی طبی را بشناسید

همه ما حداقل یک بار این جمله را شنیده ایم که پا قلب دوم ماست؛ اما راه مراقبت از این قلب دوم را می دانید؟ آیا با مزایای کفی طبی آشنا هستید؟

در طول روز تمام وزن بدن ما به پاهایمان منتقل می شود. در صورتی که شما دچار مشکلاتی از قبیل کف پای صاف، انحراف در زانوها یا حتی ارتفاع بیش از حد کف پا باشید، سایر نقاط بدن شما نیز تحت‌الشعاع قرار می گیرد.

لازم به ذکر است از آنجایی که تمام وزن بدن ما مستقیماً به کف پا وارد می شود، مشکلات و دردهای ناحیه پا، درد لگن، درد ساق پا و درد زانو به مشکلات ساختار کف پا مربوط می گردد. برای تسکین درد پیشنهاد ما به شما استفاده از کفی طبی مناسب است.

در ادامه با ما همراه باشید که با این مزایا بیشتر آشنا شوید.

مزایای کفی طبی را بشناسید

مزایای کفی طبی چیست؟

در زیر مواردی ذکر شده است که با استفاده از کفی طبی می توان به آنها دست پیدا کرد:

شکل پاها حین راه رفتن اصلاح می شود

از آنجایی که کفی های طبی مطابق با حالت ایده آل برای پاهای شما طراحی شده است، درحالتی که فشار غیر متعارفی به پاها وارد شود، از تغییر شکل پا جلوگیری می کند. این فشارهای نامتعارف حتی می تواند باعث عدم گام برداشتن صحیح شما شود.

باعث کاهش آتل شین می شود

آتل شین به درد در قسمت جلوی ناحیه ساق پا اطلاق می شود. این مشکل معمولا در اثر راه رفتن غیرمتعارف ایجاد خواهد شد که در این نوع راه رفتن فشار وزن بیشتر بر ناحیه پنجه پا وارد می شود. آتل شین گاهی در اثر کف پای صاف نیز نمود پیدا می کند. با استفاده از کفی های طبی مناسب می توان این دردها را کاهش داد و در پا توازن وزن ایجاد کرد.

مزایای کفی طبی را بشناسید

از پیچ خوردگی پا جلوگیری می کند

در اثر راه رفتن روی سطوح ناهموار یا استفاده از کفش پاشنه بلند امکان دارد پا به صورت غیر معمول بچرخد. کفی طبی می تواند از این چرخش پا جلوگیری کند.

به برطرف کردن ورم کف پا کمک می کند

وزن زیاد و استفاده از کفش نامناسب باعث ورم رباط حامی قوس پا خواهد شد که به آن ورم کف پا هم می گویند. با استفاده از کفی وزن به طور مناسب در کف پا تقسیم می شود.

درد ناشی از نوروما را کاهش می دهد

نوروما شرایطی است که عصب بین انگشتان پا در اثر فشار زیاد یا شرایط راه رفتن نامناسب بی حس شده است. کفی طبی کمک می کند تمرکز فشار از روی انگشتان برداشته شده و در کل پا تقسیم شود.

مزایای کفی طبی را بشناسید

از خمیدگی انگشت شست پا به سمت داخل و بدتر شدن آن جلوگیری می کند

در اثر پوشیدن کفش خیلی تنگ، کفش های پاشنه بلند  یا به دلایل ارثی این عارضه به وجود می آید که با مصرف کفی طبی می توانید از این عارضه جلوگیری کنید. هنگامی که این عارضه به وجود می آید مفصل پا به درستی حرکت نمی کند و باعث از بین رفتن غضروف پا می شود.

جلوگیری از زمین خوردن افراد سالمند

به دلیل از بین رفتن چربی کف پا در افراد سالمند، آسیب بیشتری به پاهایشان وارد می شود. کفی طبی تعادل را هنگام راه رفتن برایشان حفظ کرده و از زمین خوردنشان جلوگیری می کند.

درد آرتروز را کاهش می دهد

یکی دیگر از مزایای استفاده از کفی طبی کاهش درد آرتروز است.

مزایای کفی طبی را بشناسید

به درمان کف پای صاف کمک می کند

این کفی ها دارای قوس های مورد نیاز برای حالت پای نرمال هستند و در اصلاح این حالت در پا بسیار کاربردی است.

دردهای پا و کمر را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد

از مزایای کفی طبی می توان به این مورد اشاره کرد که فشار نقطه ای به کف پا را کاهش داده و در نتیجه می تواند درد های ناحیه پا و کمر را کاهش دهد.

بدون خستگی مدت زمان بیشتری فعالیت کنید

با توجه به دلایل کاربردی که گفته شد کفی ها شرایط پای شما را در حالت نرمال قرار می دهند و شما کمتر خسته خواهید شد.

مزایای کفی طبی را بشناسید

اصلاح انحرافات پا را شاهد خواهید بود

از انجایی که انحراف پا می تواند به دلیل عدم قرار گیری وزن بدن روی مرکز ثقل پا باشد، می شود با کمک گرفتن از کفی ها این عارضه را بهبود بخشید.

مدت زمان طولانی تری از کفش خود استفاده کنید

از آنجایی که شرایط راه رفتن نامناسب باعث ساییدگی کفش می شود، اگر حالت راه رفتن خود را اصلاح کنید، کفش شما مدت زمان بیشتری قابل استفاده است.

کفی های بوگیر و کارآمد

اغلب ورزشکاران یا کارمندانی که مجبور به پوشیدن کفش برای مدت زمان طولانی هستند، از بوی پاهای خود گله می کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کفی های طبی مخصوصی وجود دارند که به رفع این مشکل کمک شایانی می کنند.

کاهش پینه و زخم در پاهای افراد دیابتی

یکی از نگرانی افراد دیابتی کنترل ایجاد زخم در پاهایشان است. با استفاده از کفی های مخصوص به دلیل قرار گیری پا در حالت مناسب کاهش چشمگیری در ایجاد زخم در پاهای افراد دیابتی قابل مشاهده خواهد بود.

مزایای کفی طبی را بشناسید

درمان خار پاشنه با استفاده از کفی مناسب

با افزایش سن، نقص در کف پا، انجام حرکاتی خاص، چاقی و پا برهنه راه رفتن امکان بروز خارپاشنه دور از ذهن نیست و به راحتی با کفی طبی قابل درمان است.

درمان ناهنجاری های معمول در پای کودکان

با استفاده از کفی های 4/3 به راحتی ناهنجاری های پاهای کودکان قابل درمان است. از جمله این ناراحتی ها می‌توان به کف پای صاف کودکان اشاره کرد که منجر به انحراف زانو ها می شود. همچنین با ایجاد تمرکز وزنی از پنجه به پاشنه می تواند فرم راه رفتن کودکان را اصلاح کند.

مدت زمان استفاده از کفی طبی چقدر است؟

بسته به دلیل استفاده شما از کفی طبی به دو صورت پاسخ به سوال شما امکان پذیر است:

  1. شما به دلیل درمانی از این کفی استفاده می کنید: در این صورت با توجه به روند درمان، پزشک بعد از هر بار معاینه دستورات لازم را به شما خواهد داد و تا انتهای درمان باید از کفی استفاده کنید.
  2. شما به منظور اصلاح سبک راه رفتن از کفی استفاده می کنید: در این صورت شما می توانید به صورت مداوم از کفی استفاده کنید. البته پیشنهاد می شود که با پزشک خود برای انتخاب کفی مناسب مشورت کنید.

مزایای کفی طبی را بشناسید

تنها نقطه ضعف کفی طبی

تنها نقطه ضعف کفی های طبی قیمت قابل  توجه آن هاست. البته با توجه به مزایای کفی طبی و تغییراتی که این محصولات در سبک راه رفتن وسلامت پاهای ما دارند، قیمت آنها کاملا قابل قبول و قابل توجیه است.

کلام آخر

طبق آنچه در مقاله بالا گفته شد، مزایای کفی طبی در زندگی روزمره ما بسیار قابل مشاهده است و البته نقش سلامت پا در زندگی انسان به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست. کفی های طبی به کاهش فشار و بهبود سلامت پاهای شما کمک شایانی می کنند. همچنین در درمان عارضه های پا نیز می توانند بسیار کاربردی باشند.

بهتر است برای انتخاب کفی مناسب حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

Source: www.neufoot.com, www.footcarecenters.com, www.medpoint.ca, www.doctorinsole.com

دیدگاه خود را بنویسید

09022238998
021-22238999
x