کلینیک تخصصی حکیم

  • Info@hakimclinic.org
  • 02122238999 و 02188946643

مزایای استفاده از پروتز مچ پا که بهتر است بدانید

مچ پا عضو بسیار حساسی در بدن به شمار می رود که به دلایل مختلفی نظیر تصادف ممکن است دچار آسیب دیدگی شود. بهتر است بدانید در اغلب موارد آرتروز سبب آسیب رساندن به مفصل مچ پا می شود و باید از پروتز مناسب برای جایگزینی با این عضو مهم بهره گرفت. به طوری که الگوی فرد در راه رفتن با استفاده از پروتز مچ پا هیچ تغییری نکند و سبب آسیب رساندن به مفاصل دیگر در نواحی اطراف خود نشود. در این زمینه شناخت مزایای استفاده از پروتز مچ پا در انتخابی بهتر به شما کمک خواهد کرد. در این مقاله می خواهیم شما را با مزایای بی نظیر استفاده از پروتز مچ پا آشنا کنیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه تا پایان متن ما را همراهی کنید.

مزایای استفاده از پروتز مچ پا که بهتر است بدانید

مزایای استفاده از پروتز مچ پا را بشناسید

مچ پا عضو بسیار مهمی به حساب می آید که سنگینی تمام وزن بدن روی آن قرار می گیرد. به همین دلیل قراردادن پروتز به جای این عضو همچون اعضایی نظیر ران یا زانو نخواهد بود و با سختی های بیشتری همراه است. اما آنچه در این قسمت می خواهیم به آن بپردازیم، مزایای به کارگیری پروتز مچ پا‌ست. طی سال های اخیر تکنولوژی در زمینه پروتز مچ پا‌ پیشرفت چشمگیری داشته است.

البته برخی از پروتزهای ساخته شده به دلیل عدم توانایی در تحمل وزن فرد، او را با مشکلاتی روبه رو کرده است. اما به طور کل در تمام دنیا افراد بسیاری وجود دارند که از پروتزهای مچ پا استفاده می کنند و رضایت فوق العاده ای نیز در این زمینه دارند. این پروتزها معمولا 10 الی 15 سال فرد را همراهی می کنند؛ بنابراین مدت زمان زیادی قابل استفاده هستند و هیچ خطری برای شخص نخواهند داشت.

در صورتی که عمل های جراحی به شما کمکی نکند، به طور قطع بهترین راه حل استفاده از پروتز مچ پا‌ست. تابه‌حال تمامی عمل هایی که برای جایگزینی آرتروز مچ پا انجام شده، 90 تا 95 درصد موفقیت داشته است؛ بنابراین برای استفاده از چنین تکنولوژی در بدن جای هیچ نگرانی نیست. البته مزایای استفاده از پروتز مچ پا به اینجا ختم نمی شود. در ادامه می خواهیم تمامی مزایای این کار را با یکدیگر بررسی کنیم.

1. رفع نقص بر اثر بیماری آرتروز

براساس تحقیقات صورت گرفته در بیشتر موارد آرتروز مچ پا به دلیل تصادف یا نوعی بیماری به نام روماتوئید در فرد اتفاق می افتد. بر اثر این بیماری افراد در بیشتر مواقع مجبور به قطع پا از ناحیه مچ می شوند. این بدان معناست که فرد باید تا آخر عمر بدون مچ پا زندگی خود را بگذراند و نقص عضو را بپذیرد. در این شرایط بهره گیری از پروتز مچ پا به فرد کمک شایانی خواهد کرد.

علاوه بر برطرف کردن دردهایی که بر اثر نبود مچ پا در فرد بروز پیدا می کند، نقص ظاهری شخص به خوبی پوشانده می شود؛ بنابراین فرد قادر است همچون دیگر افراد در محیط های عمومی ظاهر شود و از زندگی خود لذت ببرد. البته لازم به ذکر است که اگر آرتروز بخش های بیشتری از پا را درگیر کرده باشد، استفاده از پروتز امکان پذیر نخواهد بود.

مزایای استفاده از پروتز مچ پا که بهتر است بدانید

2. برطرف کردن اختلالات مادرزادی

روزانه کودکان بسیاری با مشکلات مادرزادی همچون انحراف در ساق پا، بروز التهاب در مفصل مچ پا و مواردی از این قبیل به دنیا می آیند. رفع این اختلالات بدون بروز درد یا خطرات رایج نقص عضو در آینده، جزو مزایای استفاده از پروتز مچ پا به شمار می آید. در این زمینه از پروتزهای تیتانیومی بهره گرفته می شود که هسته آن ها متحرک است. با وجود این هسته ها هرگز احساس ناخوشایندی به شخص القا نخواهد شد. به کمک پروتز مچ پا شما قادر خواهید بود وزن خود را به طور یکسان بر روی مچ پای خود پخش کنید و در راه رفتن با هیچ مشکلی روبه رو نشوید.

3. ورزش کردن

ورزشکاران بسیاری تاکنون به دلایل مختلف مجبور به قطع مچ پا شدند. در این شرایط آن ها ناچار به حذف برنامه ورزشی خود شدند و در این شرایط باید علاقه خود را در زمینه ورزش از یاد می بردند. این در حالی است که پروتز مچ پا در مدت زمان کم به ورزشکار این فرصت را می دهد که دوباره به میادین ورزشی بازگردد. انجام ورزش هایی نظیر اسکی، دویدن آهسته، دوچرخه سواری، پیاده روی و دیگر موارد جزو مزایای استفاده از پروتز مچ پا به حساب می آید؛ بنابراین به کمک پروتز دیگر هیچ جای نگرانی برای عدم فعالیت های روزانه به دلیل قطع بخشی از پا وجود نخواهد داشت.

4. برداشتن اجسام

یکی دیگر از مزایایی که با استفاده از پروتز مچ پا امکان پذیر است، برداشتن اجسام مختلف بیان می شود. بیشترین نگرانی کسانی که دچار قطع عضو می شوند، از بابت عدم توانایی در انجام امور شخصی خود است. در این شرایط باید مدام در خانه ماند و از جای خود تکان نخورد که در اغلب موارد بسیار آزاردهنده است. پروتز مچ پا به شما این امکان را می دهد که تا 20 کیلوگرم را بردارید و هیچ مشکلی برای پروتز پدید نیاید. در صورتی که کارگر ساختمان باشید و بر اثر حادثه ای مچ پای خود را از دست داده باشید، قادر خواهید بود بدون هیچ مشکلی به کار خود بازگردید.

مزایای استفاده از پروتز مچ پا که بهتر است بدانید

5. برخورداری از الگوی طبیعی در راه رفتن

تصور کنید مچ پای شما قطع شده است یا کوتاه تر از پای دیگرتان باشد. بی تردید راه رفتن طبیعی در این شرایط امکان پذیر نخواهد بود و توجه دیگران را به سمت شما جلب می کند؛ بنابراین باید به پرسش های مداوم اطرافیان برای وجود چنین نقصی در هر زمان و مکانی پاسخگو باشید. بدین منظور توصیه می کنیم پروتز مچ پا را امتحان کنید. یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از پروتز مچ پا اصلاح الگوی راه رفتن است؛ بنابراین شما این فرصت را دارید که حتی بدون برخورداری از مچ پا، راه رفتن کاملا طبیعی را داشته باشید.

6. عدم بروز مشکلات پس از قراردادن پروتز

زمانی که از روش های مختلف نظیر عمل های جراحی برای اصلاح نقص عضو خود کمک می گیرید، اغلب باید مراقبت های پس از آن را تا آخر عمر داشته باشید. از مزایای استفاده از پروتز مچ پا عدم بروز مشکلات این چنینی خواهد بود. به این معنا که پس از قرارگیری پروتز در ناحیه از دست رفته احتمال پیدایش هیچ گونه عفونت و آسیب به بافت های کناری مچ پا وجود ندارد. البته توصیه ما بر آن است که حتما برای بررسی کامل بافت های مجاور از پزشک متخصص مشورت بگیرید.

مزایای استفاده از پروتز مچ پا که بهتر است بدانید

با استفاده از پروتز مچ پا دیگر از نقص عضو خود نهراسید

پروتز مچ پا یکی از بهترین و پیشرفته ترین ابزار برای اصلاح نقص عضو است. به کمک این تجهیز شما قادر خواهید بود در کمال آرامش به زندگی طبیعی خود حتی پس از قطع مچ پا بازگردید. بیشتر افرادی که دچار اختلالات و مشکلات مادرزادی هستند یا به دلیل تصادف مچ پای خود را از دست داده اند، امید به زندگی را نیز از یاد برده اند.

در این شرایط بهره گیری از پروتز مچ پا به این افراد کمک بسیاری می کند که اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابند. در این مقاله به بیان مزایای استفاده از پروتز مچ پا پرداختیم. در صورتی که از این پروتز استفاده کنید، هرگز در زندگی خود خلائی را احساس نخواهید کرد و همچون دیگر افراد فرصت زندگی خواهید داشت. بنابراین به کمک پروتز مچ پا زندگی را به پاهای خود ببخشید و از نقص عضو هراسی به دل راه ندهید.

Sorce: www.joint-surgeon.com, www.webmd.com

دیدگاه خود را بنویسید

09022238998
021-22238999
x