کلینیک تخصصی حکیم

 • Info@hakimclinic.org
 • 02122238999 و 02188946643

درد جلوی زانو: علت و درمان

وقتی صحبت از مفصل زانو می شود ، مفصل اصلی بین استخوان های تیبیا – ران که بار را حمل می کنند ، به ذهن خطور می کند. در واقع ، آنها بخش مهمی از شکایات زانو را تشکیل می دهند. در ورزشکارانی که در حالت خم شده روی زانو قرار می گیرند ، مانند دوندگان ، دوچرخه سواران ، بار بیش از حد روی کشکک زانو وارد می کنند. این اضافه بار باعث فشار بیش از حد به غضروف های زیر کشکک زانو و استخوان شده و باعث درد می شود. با این حال ، این یافته ها لزوماً نباید در یک ورزشکار باشد. این نوع زانو درد در طیف وسیعی از افراد از زنان خانه دار گرفته تا کارمندان ادارات دیده می شود.

علائم درد جلوی زانو:

علائم درد جلوی زانو

 • هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها
 • هنگام زانو زدن
 • هنگام خم شدن
 • هنگام نشستن به مدت طولانی با زانوی خم شده
 • درد وجود خواهد داشت.

علل درد جلوی زانو:

ساختار پیچیده زانو بسیار حساس است. فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر درد جلوی زانو تأثیر می گذارد.

رابطه بین سطح مفصل استخوان ران در زیرکشکک زانو ممکن است از نظر ساختاری به سمت خارج ، نیمه دررفته ، دررفته یا بالاتر باشد. این امر باعث می شود که همه بار در ناحیه کوچکی از قسمت زانو قرار گرفته و غضروف در آنجا به سرعت خراب شود.

 • اختلال در محور پا از نظر ساختاری
 • نوار پلیکای مدیال ، ضخیم شدن چین مفصل طبیعی زانو و ایجاد درد هنگام خم شدن زانو است.
 • آسیب دیدگی
 • فشار بیش از حد
 • عدم تعادل ، ضعف در عضلات پا
 • کف پای صاف

تشخیص درد جلوی زانو:

تشخیص درد جلوی زانو

اگر روزی شروع به درد در موقعیت های فوق کردید ، حرکت را متوقف کنید و استراحت کنید ، یک مسکن ساده بخورید و از یخ استفاده کنید. اگر طی 2-1 روز از بین نرفت و عود کرد ، به متخصص زانو مراجعه کنید.

با ارزش ترین یافته ها برای تشخیص با گفتار و معاینه بدست می آید. موقعیت و مدت درد بیماران اطلاعات بسیار ارزشمندی است. احساس درد و ناراحتی در زانو در هنگام ثابت ماندن زانو برای مدت طولانی در سینما ، سفر با هواپیما – اتوبوس برای درد جلوی زانو بسیار معمول است. درد جلوی زانو به دلیل عدم تعادل عضلانی در افرادی که پس از مدت طولانی ورزش آن را ترک می کنند ، معمول است. هنگامی که معاینه اضافه می شود ، تا 90٪ تشخیص انجام می شود. سابقه بیماری + معاینه، از اشتباه گرفتن درد جلوی زانو با درد عمده مفصل جلوگیری می کند.

برای تعیین علل و شدت درد جلوی زانو پس از صحبت و معاینه ، معاینات رادیولوژیکی مختلفی لازم است. برای تعیین موقعیت کشکک زانو می توان از اشعه ایکس محل زانو در زوایای مختلف و توموگرافی کامپیوتری استفاده کرد. برای تشخیص وضعیت کشکک زانو و غضروف های زیرین و تشخیص سایر آسیب های تاندون های زانو ، اغلب به MRI نیاز است.

درمان درد جلوی زانو:

این درمان متناسب با علت درد جلوی زانو انجام می شود.

پروتکل RICE (نگه داشتن اندام) ، در درجه اول برای درد قدامی زانو ناشی از آسیب دیدگی تاندون ، تمرین بیش از حد استفاده می شود. پس از آن ، ورزش ، کشش ، سرعت ، تقویت و تمرینات هماهنگی انجام می شود. این کارها تا زمان بازگشت به حالت طبیعی ادامه دارد. ادامه ورزش برای جلوگیری از عود مجدد ضروری است. شما باید در این زمینه با متخصص خود در ارتباط باشید.

در درد جلوی زانو به دلیل اختلال در موقعیت کشکک زانو، یک فرآیند طولانی تر و دشوارتر وجود دارد. درمان اصلی درمان فیزیکی و ورزش است.

درمان درد جلوی زانو

من برای درد جلوی زانو چه کاری باید انجام دهم؟

هنگام تصمیم گیری در مورد درمان درد جلوی زانو 3 معیار مهم وجود دارد. سن بیمار ، درجه آسیب غضروف و نیمه دررفتگی کشکک زانو.

یک روش ویژه به نام توانبخشی ورزشی برای همه بیمارانی که ​​آسیب خفیف تا متوسط غضروف دارند انجام می شود. در اینجا ، 3 روز در هفته ، علاوه بر روش های استاندارد درمان فیزیکی ، روشی به نام vastus medialis ، عمدتا برای تقویت عضله داخلی ران و تحرک کشکک زانو باید انجام شود. بسته به شرایط عضلانی ، توان بخشی ورزشی ممکن است 12-4 هفته طول بکشد. بعد از این دوره ، به بیمارانی که درد آنها کاملاً از بین می رود یک برنامه تمرینی ویژه داده می شود.

یک روش ویژه به نام توانبخشی ورزشی برای بیماران بالای 60 سال یا بین 60-50 سال که زندگی فعال با آسیب غضروف پیشرفته ندارند ، انجام می شود.

یکی از دلایل نادر درد جلوی زانو در رفتگی مکرر کشکک زانو است.

دیدگاه خود را بنویسید

09022238998
021-22238999
x