کلینیک تخصصی حکیم

  • Info@hakimclinic.org
  • 02122238999 و 02188946643

ایستادن طولانی مدت می تواند منجر به خار پاشنه شود

پا با یک سیستم پیچیده متشکل از 26 استخوان ، 33 مفصل و بیش از 100 عضله ، رباط و تاندون، برای سلامت کلی بدن از اهمیت زیادی برخوردار است. به دلایلی مانند انتخاب کفش اشتباه ، راه رفتن روی زمین سخت ، مشاغلی که به ایستادن طولانی مدت نیاز دارند ، مشکلات زیادی می تواند در این قسمت به وجود آید. این ناراحتی به دلیل تجمع کلسیم در طی چند ماه در قسمت تحتانی استخوان پاشنه اتفاق می افتد. ناگهان آشکار نمی شود. بنابراین ، هنگامی که علائم اولیه مانند درد پاشنه پا را نادیده بگیرید، خطر وقوع بیشتر است.

امروزه، بیشتر ما به دلیل نگرانی های زیبایی بیشتر به ظاهر توجه می کنیم، در حالی که برخی از قسمت ها می تواند نادیده گرفته شود. با این حال، سلامت پا، که یکی از این قسمت ها است و ما را در طول زندگی حمل می کند ، از اهمیت بسیاری برخوردار است که نباید مورد غفلت قرار گیرد. مشکلی که ممکن است در اینجا به وجود بیاید علاوه بر جلوگیری از انجام فعالیت هایی مانند قدم زدن و راه رفتن در زندگی روزمره ، بر کیفیت زندگی نیز تأثیر منفی می گذارد.

ایستادن طولانی مدت می تواند منجر به خار پاشنه شود

از پا به اندازه کافی مراقبت نمی کنیم:

مشکلات پا نباید به عنوان مشکلی که فقط روی پاهای شما تأثیر می گذارد در نظر گرفته شود. با فکر کردن به اینکه به نوعی می توانم یک قدم بردارم یا راه بروم ، مراقبت لازم را به پاها نشان نمی دهیم. حتی برخی از علائم را نادیده می گیریم. انتخاب کفش یکی از این موارد است. ما رنگ و فرم آن را اگر زیبا باشد خریداری می کنیم ، سالم بودن امری فرعی است. اما اگر توجه لازم صورت نگیرد ، ممکن است با مشکلات جدی روبرو شوید. خار پاشنه یکی از مشکلات رایج در پا است. دلایلی مانند اضافه وزن ، کار در مشاغلی که نیاز به ایستادن مداوم دارد، انتخاب نادرست کفش ، برخی بیماری های التهابی روماتیسم ، فعالیت های ورزشی است که باعث ایجاد فشار در پا می شود خطر بزرگی را برای این ناراحتی ایجاد می کند.

خار پاشنه می تواند با مشکلات پوستی اشتباه گرفته شود:

برخی از مشکلات پوستی با خار پاشنه اشتباه گرفته می شود. خار پاشنه در واقع برجستگی استخوانی است که در نتیجه تجمع کلسیم در قسمت تحتانی یا خلفی استخوان پاشنه ایجاد می شود. از آنجا که محل اتصال استخوان و عضله در جای خود قرار دارد ، از خارج قابل مشاهده نیست. در بین افراد ، سختی پوست ، برجستگی ها و زگیل هایی که در ناحیه پاشنه دیده می شوند خار پاشنه نامیده می شود. اینها مربوط به خار پاشنه نیستند و باید توسط متخصص ارزیابی و درمان شوند. خار پاشنه معمولاً در اثر التهاب نوار ضخیم بافت به نام فاسیا پلانتار واقع در زیر پا ایجاد می شود. این نوار بافتی مانند کمربند ضربه گیر عمل می کند و از پا پشتیبانی می کند. وقتی استرس و تنش در این نوار افزایش می یابد ، با گذشت زمان التهاب ایجاد می شود و کلسیم شروع به جمع شدن در منطقه می کند. این تجمع به راحتی در اشعه ایکس قابل تشخیص است.

خار پاشنه می تواند با مشکلات پوستی اشتباه گرفته شود

درمان های فیزیکی مزایای بسیار خوبی دارد:

مهم ترین علائم خار پاشنه پس از مدت ها غیرفعال بودن، درد زیر پا و پاشنه پا است. “درد شدید اول صبح بعد از بیدار شدن و چند قدم برداشتن معمول است و ممکن است پس از ایستادن طولانی مدت و راه رفتن افزایش یابد. خار پاشنه بیماری است که کیفیت زندگی را به طور جدی کاهش می دهد. با ایجاد اختلال در راه رفتن و ایستادن می تواند مانع انجام کار بیمار شود. در درمان خار پاشنه باید اقدامات احتیاطی برای کنترل درد و التهاب با کاهش فشار روی پا انجام شود. برای این منظور توصیه می شود از ایستادن زیاد و راه رفتن طولانی خودداری کنید ، کفش های کف نرم یا دمپایی بپوشید ، وزن کن کنید و از کفی استفاده کنید. در مواردی که این اقدامات کافی نباشد ، از درمان فیزیکی استفاده می شود.

با خار پاشنه در هر قدم درد نکشید:

درد پاشنه و خار پاشنه ، که پای سالم را به قدم هایی دردناک تبدیل می کند ، اکثریت جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد. مطالعات نشان می دهد که بیش از 10٪ از مردم در طول زندگی خود درد پاشنه پا را تجربه می کنند. درد پاشنه پا ، که در وهله اول در برنامه هایی که به دلیل بیماری های پا به متخصص مراجعه می کنند ، بسیار مهم است ، زیرا کیفیت زندگی فرد را کاهش می دهد. درد پاشنه و خار پاشنه که بیشتر در سنین میانسالی و بالاتر دیده می شود ، از قدم زدن سالم پا روی زمین جلوگیری می کند. اگرچه درد پاشنه و خار پاشنه به عنوان شکایات جداگانه ای در نظر گرفته می شود ، اما جالب توجه است که 50٪ از کسانی که درد پاشنه پا را تجربه می کنند ، خار پاشنه دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

09022238998
021-22238999
x