کلینیک تخصصی حکیم

  • Info@hakimclinic.org
  • 02122238999 و 02188946643

اختلال وضعیت بدنی چیست

فردی که وضعیت بدنی صافی دارد احساس اعتماد به نفس و نشاط بالایی دارد و مانند انسان های موفق است. بنابراین برای حفظ حالت صاف چه کارهایی باید انجام شود؟

وضعیت مناسب بدن مهم ترین راه جلوگیری از درد کمر ، پشت و گردن است. علاوه بر این ، وضعیت صحیح بدن نقش مهمی در ایجاد تأثیر مثبت در نگاه اول و ارتباط دارد. فردی که وضعیت بدنی صافی دارد احساس اعتماد به نفس و نشاط بالایی دارد و مانند انسان های موفق است. حالت  قوز کرده به عنوان نشانه ای از یک شخصیت درونگرا و نداشتن اعتماد به نفس پذیرفته می شود. به طور کلی از سن 20 سالگی ، اختلال وضعیت بدنی یکی از دلایل مهم گردن – پشت  درد در زنان و کمر درد در مردان است. با تمرینات ساده ای که به طور منظم در سرکار یا  خانه انجام می شود ، می توان از این دردها جلوگیری کرد.

اختلال وضعیت بدنی چیست

وضعیت صاف بدن چیست؟

وضعیت صحیح ، که در اصطلاح عامیانه به آن حالت صاف یا سالم می گویند ، اقتصادی ترین وضعیتی است که در آن عضلات کار می کنند. در این وضعیت ، سر نباید جلو باشد ، شانه ها نباید رو به جلو باشند و شکم نباید زیاد به جلو نیاید.  به همین دلیل ، داشتن یک برنامه ورزشی برای تقویت و کشش عضلات گردن ، کمر ، پشت ، شکم و پا و همچنین آموزش استقرار مناسب در حین   مهم است. هدف از برنامه های ورزشی این است که انجام منظم این تمرینات در طول زندگی ، به بیماران کمک می کند تا از مشکلات ستون فقرات که باعث درد گردن ، پشت و کمر می شود ، جلوگیری کنند.

اختلال وضعیت بدنی چیست؟ چه عواملی باعث اختلال وضعیت بدنی می شود؟

اختلالات وضعیت بدنی ممکن است به دلیل برخی بیماری های اسکلتی – عضلانی و سیستم عصبی و همچنین به دلیل عادت های غلط وضعیت بدن باشد که به طور کلی از کودکی شروع می شود و همچنین در سنین بالا به دلیل کار در محیط های غیر ارگونومی باشد.  به همین دلیل ، در اختلالات وضعیت بدن ابتدا باید علت اصلی آن را مشخص کرد.

 

اختلال وضعیت بدنی چیست

در برابر اختلال وضعیت بدنی چه باید کرد؟

آموزش وضعیت صحیح ایستادن :

برای آموزش وضعیت درست به کودکان ، لازم است زمین های بازی آنها را به گونه ای برنامه ریزی کنید که ستون فقرات را صاف نگه دارد. به عنوان مثال ، برای سلامت ستون فقرات مهم است که میزها ارگونومیک باشد ، صندلی پشتیبانی داشته باشد و ارتفاع میز و صندلی مناسب باشد. به خصوص استفاده از لپ تاپ توسط کودکان و جوانان با نشستن روی تخت یا روی مبل ، نشستن با پای ضربدر یکی از اشتباهات مهمی است که عادت های بد وضعیتی بدن را ایجاد می کند. پشت باید  سر میز یا صندلی صاف باشد ، و باید کمر و پشت تکیه گاه داشته باشد.

اختلال وضعیت بدنی چیست

باید کودکان را تشویق کرد که در دوران نوجوانی صاف بایستند:

دختران جوانی که سینه های آنها در دوران بلوغ شروع به رشد می کند از این وضعیت خجالت می کشند  و دختران قد بلند با اضطراب سعی می کنند بدن خود را مخفی و کوچک کنند در این حالت شانه ها به قوز کردن عادت می کند. این موضع در سال های بعد دائمی می شود. به همین دلیل ، والدین و معلمان باید کودکان را به صاف ایستادن به خصوص در دوران بلوغ تشویق کنند.

کودکان باید در سنین پایین به ورزش عادت کنند:

ورزش های منظم ، قدرت و انعطاف پذیری عضلات حمایت کننده از ستون فقرات را تضمین می کنند. به همین دلیل باید از سنین پایین عادت های ورزشی به کودکان آموزش داده شود. شنا ، دوچرخه سواری ، تنیس یا ژیمناستیک از جمله ورزش هایی هستند که تأثیر مثبتی بر سلامت ستون فقرات دارند. وضعیت غلط بدن زمینه بسیاری از بیماری ها را نیز فراهم می کند. ضعف ، گرفتگی و کوتاهی در عضلات ، آسیب و فشار در بافت های نرم و مفاصل را تسهیل می کند. به همین دلیل ، لازم است ماهیچه های بازو و ساق پا و همچنین عضلات حمایت کننده از ستون فقرات ، چه با ورزش و چه با تمرینات خاص ، قوی و انعطاف پذیر باشند.

اختلال وضعیت بدنی چیست

یکی از مهم ترین دلایل اختلال وضعیت بدنی اضافه وزن است:

چربی جمع شده در ناحیه شکم باعث کم تحرکی ، ضعیف شدن عضلات شکم و افزایش گودی کمر می شود. این وضعیت سلامت ستون فقرات را مختل کرده و باعث قوز پشت می شود.

یک وقفه کوتاه در محل کار کافی است:

حداقل 15-10 دقیقه و حداکثر 30 دقیقه برای تمرینات اساسی کافی است. علاوه بر این ، تمرینات استراحت ، که می تواند توسط بیماران از هر حرفه و از هر سنی انجام شود ، می تواند در یک دوره 3-2 دقیقه ای اعمال شود. البته ،باید شامل وقفه های کوتاه هر1  ساعت یا هر 2 ساعت ، در محل  کار انجام شود.

اختلال وضعیت بدنی چیست

Source: www.hthayat.haberturk.com

دیدگاه خود را بنویسید

09022238998
021-22238999
x